wtorek, 16 lipca, 2024
Aktualności

W winiarskiej ławie – 2023

3 Maja 2023 roku w Koście Matki Bożej Szkaplerznej odprawiona została Msza święta w intencji żyjących i zmarłych nauczycieli i absolwentów  Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego w Warce w latach 1945-1953 z tzw. okresu winiarskiego, czyli z czasów kiedy szkoła mieściła się w obecnym Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

We Mszy uczestniczyła, tym razem, niewielka grupa winiarskich absolwentów. Z roku na rok od 25 lat  zmniejsza się ich liczba w sposób naturalny ale wciąż pamiętają o swoich wychowawcach i kolegach.

Mszę celebrował Ojciec Krzysztof Sroka OFM a przy ołtarzu posługiwała spora grupa młodych ministrantów, co uświetniło celebrę. Z pewnością był to dla młodych wspaniały przykład jak można, pomimo różnych kolei losu wciąż wracać do  czasów szkolnych.

Z pewnością takie zachowania  uczniowie wynoszą właśnie z dobrze pojętej szkoły, która nie tylko naucza ale daje dobry przykład.

Po Mszy przyszła pora na wspominania i rozmowy we własnym gronie przy herbatce i szarlotce przygotowanej przez koleżankę szkolną Basię Regulską / obecnie Luks/

Życzymy jeszcze wielu takich spotkań.

Relacja: Grażyna Kijuc

 

Fotografie przedstawiają reprezentację braci szkolnej, uczestniczącą we Mszy oraz wstęp i wiersz z książki pt. „ W winiarskiej ławie”    jaka ukazała się przed laty  a zawiera krótką historię  szkoły oraz wspomnienia  i twórczość uczniów  oraz listy uczniów/ wychowanków okresu winiarskiego 1945-1955 na podstawie dzienników klasowych.